חשיבות אבחון הפרעות קשב וריכוז במבוגרים | אבחון
דרך הקשב - מכון הפרעות קשב וריכוז  
   

חשיבות אבחון הפרעות קשב וריכוז במבוגרים במסגרת העבודה

 

אבחון הפרעות קשב וריכוז במבוגריםבעיית הקשב והריכוז ממשיכה להתקיים באחוזים גבוהים בקרב מבוגרים בין אם אובחנו כסובלים מהפרעת קשב בילדותם ובין אם לא. אחד התחומים שעלול להיפגע מהפרעת הקשב הוא תחום העבודה או הקריירה. במקרים רבים קשיים הנובעים מהפרעת קשב משפיעים על ההתנהלות, ההתארגנות והוויסות הרגשי של אנשים הסובלים מהפרעת קשב.
בעיות בוויסות הרגשי מביא לעיתים קרובות לקושי ביחסים בין העובד למנהל או בין העובד לאנשי הצוות ובצורה זו פוגעות בפיתוח הקריירה הפוטנציאלית. חשיבות  אבחון בעיות קשב וריכוז במבוגרים והטיפול בה  חיונית בכדי לשפר את סיכוייו  של בעלי הפרעות קשב וריכוז להשתלב במעגל העבודה  בצורה טובה ומתגמלת לכל הצדדים.

אנשים הסובלים מבעיות קשב וריכוז לא מטופלת, במקביל ליצירתיות שלהם, לאנרגיה החיובית ולתכונות היזמות שלהם, מאופיינים עובדים אלה גם במוסחות גבוהה, קושי לשמור על ריכוז לאורך זמן, קושי בהשלמת מטלות ונטייה לדחות ביצוע המטלות . אנשים אלה נוטים  לעשות מספר דברים בו זמנית מבלי לסיים אותם, הם מאופיינים גם  בקושי בניהול זמן ובהערכת זמן.  בשל היפראקטיביות המאפיינת חלק מהם הם זקוקים להפסקות רבות ותנועתיות  בזמן העבודה. 


הקושי בוויסות הרגשי יכול להיות מאופיין בפרצי כעס, דברנות כפייתית ועיסוק מתמיד בפרטים קטנים העלולים להפריע  לשאר אנשי הצוות  . תופעות אלו מקשות את העבודה הן על העובד בעל הפרעת הקשב והן על האנשים בסביבתו. לשימחתנו הקשיים הנובעים מהפרעת הקשב במבוגרים יכולים לבוא על פתרונם באמצעות אבחון נכון של בעיות קשב וריכוז ממנה סובל העובד.


ארגונים רבים מעדיפים לשמור על אנשים עם הפרעת הקשב בארגון בשל התרומה הייחודית שלהם ובשל העובדה כי בתוך החסרונות והקשיים צומחים יתרונות גדולים.

אנו סבורים כי אם ארגונים יהיו בעלי מודעות גבוהה יותר לנושא וישלחו עובדים ה"חשודים" כסובלים מהפרעת קשב וריכוז לאבחון בעיות קשב וריכוז, הם יכולים לצאת מכך נשכרים.

המפתח הוא התאמה בין התפקיד של העובד הסובל מהפרעת קשב  לבין יכולותיו - יתרונותיו וחסרונותיו,  מדובר בתהליך שלברור  ותאום ציפיות פתוח. אם המעביד והעובד מגדירים את מסגרת העבודה והכללים  בצורה שמתאימה לשניהם תוך התחשבות בצרכיו הספציפיים של העובד בעל הפרעת הקשב ניתן  להגיע לתפקוד יעיל, יצירתי שממנו יהנו השניים. בין הצרכים החשובים לסובל מהפרעת קשב הם גמישות, צמצום בירוקרטיה, פעילות חופשית ,עבודה לא מונוטונית יחד עם מסגרת תומכת הכוללת מסגרת ברורה ומבנה של דיווח שוטף ומוסכם מראש. בגישה הנכונה יזכה העובד בעל הפרעת קשב וריכוז למקום עבודה מספק ומפרה עם יכולת לפתח קריירה  שתמצה את  הפוטנציאל הגלום בו לרבות היצירתיות והיזמיות, תכונות  המאפיינות אנשים עם הפרעת קשב, במקביל ירוויח  הארגון  על צוותו , עובד מוכשר ויצירתי הנוטה לחשוב מחוץ לקופסא ובעל מוטיבציה גבוהה ונאמנות לארגון.

                 כתבה אביגיל הררי סטיר, מנהלת מכון דרך הקשב

 


| אבחון הפרעות קשב וריכוז || אבחון בעיות קשב || הפרעת קשב וריכוז || בעיות קשב וריכוז קשב וריכוז |
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר

 

______________
הסדנאות

הוותיקות

בהנחיית

A&B

אביגיל וברוך סטיר

-----------------

"במילים פשוטות

מדיטצייה פירושה

לחוות

את הטבע חסר הגבולות

של התודעה,

ברגע שמוסרת

ממנה

שליטתו של הגיבוב

המנטאלי הרגיל"

דויד פונטנה

 

לאור הביקוש

נפתחת

סדנת מינדפולנס

27/10/17

לפרטים והרשמה

ד"ר סטיר

050-2344332

או

0506-256503

*************

                                                               מומחים

באבחון

הפרעת קשב

ומתן חוות דעת

לביטוח לאומי

050-2344332

----------------

 מבוגרים 

 עם הפרעת קשב 

אל תוותרו,

אפשר

לחיות אחרת

לפרטים 

03-5055705

0506-256503 

----------------------

ללקוחותינו היקרים

ולבוגרי סדנאות המינדפולנס,

שנה טובה, אושר

ובריאות טובה

לכם

וליקרים לכם

באהבה

אביגיל וברוך

*************

דיכאון?

חרדה?

למה לסחוב את זה לבד?

בואו להתייעץ

050-2344332

 

וממש עכשיו,

לא אחר כך

חייכו לעצמכם

וקחו

שלוש נשימות

מודעות, נעימות

 

הכל בסדר...

*****************

למאובחני הקשב,

לבוגרי הסדנאות

שנה טובה ומבורכת

בריאות טובה

סיפוק ואושר

לכם וליקרים לכם

באהבה

אביגיל וברוך

 

 

 


 
 0506-256503
     
 
 

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha